TARIM
Allianz sigorta firması olarak teknik ekip ve uzman kadromuz ile tarım sektöründe sigorta hizmetinde kurumsal olarak vermiş olduğumuz hizmetler ile sizlerin yanınızda olmaya devam etmekteyiz.
Özellikle çiftçimizin yanında olma yolunda sunduğumuz sigorta hizmetinin içeriği sürekli olarak güncellenmekte ve yeni hizmetler ile tarım sigortası hizmetimiz sürekli olarak genişletilmektedir.
Üretilen veya üretim aşamasında olan bitkisel ürünlerin, meyvelerin, sebzelerin hava şartlarından dolayı yaşayabilecekleri sorunlar tarım sigortası hizmetimiz kapsamında yer almaktadır. Özellikle yağmur, kar suyu veya dolu ve fırtına gibi hava şartlarının bitkisel ürünlere verebileceği zararlar teknik ekip arkadaşlarımız ile minimum seviyeye indirilirken aynı zamanda yaşanabilecek her türlü zarar da firmamızı tarafından karşılanmaktadır. Olası durumlarda meydana gelen meyve ve sebzelerdeki kayıplar, yetişme süresinde karşılaşılan olumsuzluklar neticesinde bitkisel ürünlerdeki kalite kaybı da tarım sigortası kapsamında karşılanan zararlar arasında yer almaktadır.
Bitkisel ürünlerin yanı sıra aynı zamanda açık tarımsal alanların haricinde seraların da güvencesi tarım sigortası kapsamında verilen bir hizmettir.
Sera yapımında kullanılan teknik malzemelerin yanı sıra içerisindeki bitkilerin de güvenceleri tarım sigortamız içinde yer almaktadır.
Tarım sigortası hizmetimizden faydalanmanız dâhilinde kümes hayvanları ve küçükbaş hayvanlarının da hayat sigortalarından da faydalanabilirsiniz.
Su ürünleri sigortası kapsamında yer alan denizde veya iç sularda yetiştirilen her türlü su ürünün koruması da tarım sigortası adı altında faydalanabileceğiniz bir hizmettir.
Facebook'ta YNK